دوربین مداربسته

قیمت دوربین مدار بسته چرخشی تحت شبکه دید در شب

امروزه استفاده از دوربین های مدار بسته در اماکن عمومی، کارخانجات، پارکینگ ها، محیط های آموزشی و .. بسیار متداول و رایج می باشد. جهت اطلاع از قیمت دوربین مدار بسته چرخشی تحت شبکه دید در شب، می توانید با کارشناسان فروش مجموعه ما در تماس باشید.

مجموعه ما در زمینه خرید، نصب و نگهداری انواع دوربین های مدار بسته، آماده خدمت رسانی به شما مشتریان محترم می باشد.

دوربین مدار بسته چرخشی تحت شبکه

به جهت اینکه تصاویر ضبط شده توسط دوربین ها، باید در محلی به غیر از خود دوربین ذخیره شوند تا امکان بازبینی آن ها در صورت خرابی یا سرقت دوربین وجود داشته باشد، با استفاده از تکنولوژی شبکه های کامپیوتری این تصاویر را به محلی به نام سرور منتقل کرده و در آنجا ضبط و بایگانی می کنند.

دوربین های مدار بسته معمولا تصاویر دریافتی را بر روی حافظه جانبی خود ضبط می نمایند. این حافظه ظرفیت محدودی داشته و با توجه به کیفیت تصاویر، در زمان نسبتا کوتاهی پر شده و به صورت خودکار تصاویر قدیمی تر از روی حافظه دوربین پاک می شود تا امکان ذخیره تصاویر جدید فراهم گردد.

جهت رفع این معضل، دوربین های مدار بسته چرخشی تحت شبکه وارد بازار شده است که می تواند از طریق شبکه به سرور متصل شده و با استفاده از ابزار ذخیره سازی تعبیه شده بر روی سرور، تصاویر را به مدت بسیار بیشتری نگه داری کند. با توجه به حجم نسبتا کوچک دوربین های مدار بسته، مقدار حافظه جانبی قابل استفاده بر روی دوربین بسیار محدود بوده اما بر روی سرور، امکان استفاده از هارد دیسک های سریع و با ظرفیت بالا وجود دارد.

خرید دوربین مدار بسته چرخشی

انواع مختلف دوربین مدار بسته چرخشی تحت شبکه امروزه در بازار موجود می باشد و متقاضیان می توانند با توجه به نیاز خود و بودجه ای که برای نصب و راه اندازی تجهیزات نظارتی در نظر گرفته اند، مبادرت به انتخاب و خرید دوربین مدار بسته چرخشی مورد نظر خود نمایند.

دوربین های مدار بسته عموما بر اساس تکنولوژی، برند، بدنه، کیفیت تصویر، لنز، قابلیت دید در شب و امکانات جانبی موجود تقسیم بندی می شوند که در اینجا به شرح این موارد می پردازیم:

تکنولوژی دوربین های مدار بسته

آنالوگ HD

دوربین های  ابتدایی به صورت آنالوگ بودند و به مرور با پیشرفت تکنولوژی، نوع HD طراحی و روانه بازار گردید.

تحت شبکه

دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا IP، از تکنولوزی جدید تر و بالاتری برخوردار بوده و طبعا قیمت بیشتری نیز دارند. وضوح تصاویر در این نسل از دوربین های مدار بسته به مراتب بالاتر بوده و از ویژ گی های بسیار بیشتری در مقایسه با دوربین های آنالوگ و HD برخوردار می باشند.

برند دوربین های مدار بسته

در مورد برند دوربین ذکر این نکته ضروری است که برندهای بسیار معتبری در دنیا وجود دارند که کیفیت آنها ثابت شده و معمولا دوربین های مدار بسته ای که با این برند ها تولید می شوند، از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند.

تعدادی از این برند ها به این شرح می باشند:

اکسیس

اویژیلون

بوش

سامسونگ

سونی

در سالهای اخیر کمپانی های بسیاری در کشور چین، مبادرت به تولید و فروش دوربین مدار بسته نموده اند که با توجه به قیمت مناسب تر، از کیفیت به نسبت قابل قبولی برخوردار هستند.

از جمله این برندها، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هایک ویژن

داهوا

یونی ویو

تیاندی

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که دوربین های مدار بسته ای که شرکت سازنده مشخصی ندارند و اصطلاحا No Name یا OEM نامیده می شوند نیز، در بازار موجود می باشند.

این دوربینها از کیفیت قابل قبولی برخوردار نبوده و ضمانت و خدمات پس از فروش مناسبی نیز برای این دسته از دوربین های مدار بسته وجود ندارد.

توصیه می شود برای انتخاب و خرید دوربین مدار بسته، از برند های شناخته شده و معتبر استفاده کنید.

شکل بدنه دوربین مدار بسته

حال می خواهیم در مورد شکل بدنه دوربین مدار بسته برای شما توضیح دهیم؛ به این وسیله می توان تصاویر ضبط شده برای مدت های بسیار طولانی را نگهداری نمود و در صورت نیاز، نسبت به بازبینی آن ها اقدام به عمل آورد.

دوربین مدار بسته دام

دوربین هایی که شکل گنبدی دارند، به دوربین مدار بسته دام معروف می باشند. این دور بین ها به علت این که معمولا روی سقف کار می شوند، به دوربین سقفی نیز معروف هستند.

دوربین مدار بسته بولت

این دوربین ها به شکل استوانه هستند و به دلیل شباهت ظاهرشان به گلوله، به این نام دوربین مدار بسته بوات معروف شده اند. این دوربین ها دارای جنس بدنه فلزی بوده و به دلیل این که در برابر باران و شرایط جوی نامناسب مقاوم هستند، اغلب در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند.

دوربین مدار بسته باکس

به دوربین های مخصوص استفاده در صنعت که شکل ظاهری مکعبی دارند گفته می شود.

دوربین مدار بسته اسپید دام

دوربین های چرخشی و گردان که قابلیت چرخش افقی و عمودی دارند، به دوربین های مدار بسته اسپید دام معروف هستند. این دوربین ها بدنه فلزی داشته و از قابلیت بزرگنمایی خوبی برخوردار می باشند.

دوربین مدار بسته کیوب

این نوع دوربین ها معمولا به صورت رومیزی استفاده شده و قابلیت ارتباط صوتی دو طرفه دارند.

دوربین مدار بسته چشم ماهی

این دوربین های مدار بسته از نظر ظاهری به چشم ماهی شباهت دارند، امکان دید 180 درجه یا 360 درجه را می دهند و برای پوشش کامل، باید در مرکز سقف با ارتفاع بالای 3 متر نصب شوند.

دوربین مدار بسته مخفی و پین هول

این دوربین ها به علت کوچک بودن، قابلیت نصب در مکان هایی که دور از چشم هستند را دارند و به همین دلیل به دوربین های مخفی شهرت دارند.

کیفیت تصویر

واضح است که کیفیت تصاویر دریافتی، از مهمترین عوامل جهت انتخاب یک دوربین مدار بسته    می باشد. هر چه رزولوشن یک دوربین بالاتر باشد، به این معنی است که تعداد نقاط یا پیکسل هایی که در تصویر آن وجود داشته، بیشتر است و در نتیجه نشان دهنده کیفیت تصاویر دریافتی می باشد.

رزولوشن های متداول جهت دوربین های مدار بسته عبارتند از:

1 مگا پیکسل یا HD

2 مگا پیکسل  یا Full HD

3 مگا پیکسل

4 مگا پیکسل

5 مگا پیکسل

8 مگا پیکسل یا 4K

نوع لنز

دوربین ها به دو صورت با لنز ثابت یا متغیر تولید و عرضه می شوند.

لنز ثابت

این دوربین ها دیدی در حدود 90 درجه ارائه می دهند.

لنز متغیر

امکان تغییر فاصله کانونی در این دوربین ها به صورت دستی یا خودکار وجود دارد.

دید در شب

دوربین های دید در شب به دو صورت IR یا Exir تولید می شوند. در این مدل ها از نور مادون قرمز استفاده شده است اما تصاویر گرفته شده در مدل Exir از مدل IR، بسیار بهتر می باشد.

امکانات جانبی

قابلیت هایی مانند امکان ضبط یا پخش صدا، کارت حافظه، تشخیص پلاک خودرو و چهره، برخورداری از تکنولوژی Wifi، ضد نور بودن و … می توانند انواع دوربین های مدار بسته را از یکدیگر تفکیک کنند.

دوربین مدار بسته دید در شب چرخشی

در بسیاری از مواقع، دوربین های مدار بسته برای فضاهای باز که از نور کافی برخوردار نیستند، استفاده می شوند. دوربین مدار بسته دید در شب چرخشی می تواند فضای تحت نظارت پرسنل را افزایش داده و به این وسیله ضریب امنیتی محوطه تحت پوشش را به شکل محسوسی گسترش دهد.

دوربین مدار بسته چرخشی سامسونگ

دوربین مدار بسته چرخشی سامسونگ، یکی از انواع شناخته شده و با کیفیت دوربین مدار بسته دید در شب می باشد که از کیفیت تصویر و برد مناسبی برخوردار است.

قیمت دوربین مدار بسته دید در شب چرخشی

قیمت دوربین مدار بسته دید در شب چرخشی به عوامل زیادی مانند برند دوربین، کیفیت تصویر، لنز دوربین، حداکثر فاصله قابل پوشش و .. بستگی دارد.

عکس دوربین مدار بسته چرخشی

کیفیت عکس دوربین مدار بسته چرخشی به عوامل گوناگونی مانند لنز، نور محیط، نوع شبکه انتقال داده و … بستگی دارد و برای رسیدن به بهترین کیفیت تصویر، باید تمام عوامل سخت افزاری، نرم افزاری و محیطی مناسب را فراهم آورد.

قیمت دوربین مدار بسته وای فای چرخشی

دوربین های مدار بسته با توجه به اینکه از چه نوع تکنولوژی جهت انتقال اطلاعات برخوردار هستند، به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند. قیمت دوربین مدار بسته وای فای چرخشی، به نسبت دوربین هایی که از تکنولوژی وای فای پشتیبانی نمی کنند بالاتر است.

قیمت دوربین مدار بسته بی سیم چرخشی

به طور کلی می توان گفت قیمت دوربین مدار بسته بی سیم چرخشی عمدتا بالا بوده و معمولا توسط سازمان های بزرگ که حساسیت ویژه ای نسبت به حفاظت از فضای پیرامونی خود دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

دوربین مدار بسته چرخشی کوچک

دوربین های مدار بسته چرخشی به دلیل این که دارای یک موتور برای چرخش در زوایای گوناگون هستند، عمدتا از اندازه بزرگ تری برخوردار بوده و برای نصب آن ها نیاز به پایه و تجهیزات خاصی می باشد.

در صورتی که بخواهید در فضاهای محدود از این تجهیزات استفاده نمایید، باید دوربین مدار بسته کوچک را نصب نموده و از آن برای کنترل و حفاظت از محیط استفاده کنید.

دوربین مدار بسته گردان چرخشی هگزا مدل x 15027

یکی از انواع با کیفیت و پرفروش دوربین های مدار بسته، دوربین مدار بسته گردان  هگزا مدل x 15 می باشد. این مدل دوربین مدار بسته با قدرت زوم 27 برابری و بزرگنمایی 12X، زاویه دید 360 درجه را برای شما فراهم  می آورد.

این دوربین مدار بسته با استفاده از کاور ضد آب که به همراه آن ارائه می گردد، امکان نصب و استفاده در کلیه شرایط محیطی را داشته و از این نظر می توان گفت که از انواع بسیار کاربردی دوربین مدار بسته چرخشی می باشد.

مشخصات دوربین مدار بسته چرخشی

دوربین مدار بسته چرخشی با قابلیت های فراوانی که دارد، امروزه بخش اعظمی از تولید و فروش این کالا را به خود اختصاص داده است.

برخی از مشخصات دوربین مدار بسته چرخشی به شرح زیر می باشد:

  • امکان دید در شب
  • امکان دریافت و ضبط صدا و پخش صدا با دوربین ( خاصیت صدای دو طرفه )
  • تشخیص حرکت
  • تعقیب سوژه
  • حالت دزدگیر
  • ارسال تصاویر به صورت بی سیم
  • امکان ضبط تصاویر بر روی گوشی موبایل و کارت حافظه

نصب دوربین مدار بسته چرخشی

قبل از هر چیزی باید به این نکته توجه داشته باشید که نصب دوربین مدار بسته چرخشی و کلیه تجهیزات الکترونیکی، امری کاملا فنی و تخصصی می باشد.

در این بخش به طور کاملا مختصر و مفید، به موارد کلی مربوط به نحوه نصب این نوع دوربین ها می پردازیم:

  • انتخاب محل درست نصب دوربین مدار بسته چرخشی
  • نحوه تغذیه و برق دهی دوربین مدار بسته چرخشی
  • تنظیم سرعت چرخش دوربین

آموزش نصب دوربین مدار بسته چرخشی

برای اقدام به این کار باید دوره مربوط به آموزش نصب دوربین مدار بسته چرخشی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید و تنها در این صورت می توانید نسبت به نصب و را اندازی شبکه نظارتی اقدام نمایید.

امروزه شرکت های بسیاری هستند که اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی در این زمینه می کنند.

دوربین مدار بسته چرخشی وایرلس

به دلیل اینکه نیاز است تصاویر دریافتی به طور مستقیم توسط استفاده کننده دیده شود و بعضا امکان کابل کشی و نصب تجهیزات شبکه ای وجود ندارد، استفاده از دوربین مدار بسته چرخشی وایرلس می تواند این امکان را فراهم سازد تا شما بدون نیاز به گسترش زیر ساخت های شبکه، از تصاویر گرفته شده توسط این دوربین ها استفاده نمایید.

با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از دوربین های مدار بسته گسترش فراوانی یافته و در موارد گوناگونی مانند کنترل ترافیک، کنترل تردد در فضای عمومی کارخانجات، ادارات و شرکت ها، نظارت بر عملکرد پرسنل و .. از این دوربین ها استفاده می شود.

استفاده از این تجهیزات علاوه بر بالا بردن دقت و جلوگیری از بروز اشتباه، باعث شده در مواردی با استفاده از نیروی انسانی به مراتب کمتر، کارهای مرتبط با کنترل و نظارت را انجام داد. همچنین با امکان ضبط تصاویر و رجوع به آن می توان در صورت بروز مشکل، نسبت به ریشه یابی آن اقدام نمود.

در بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها نیز، امکان کنترل پرسنل، مشتریان و اجناس از این طریق فراهم شده است.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص انواع دوربین های مدار بسته کافی است با کارشناسان ما در تماس باشید. ما بهترین دوربین های نظارتی چرخشی دید در شب را با نازل ترین قیمت در اختیار شما قرار می دهیم، ضمن اینکه کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص انتخاب و خرید بهترین و مناسب ترین نوع دوربین های مدار بسته هستند.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
اکنون تماس بگیرید