مجموعه تکنو دوربین شما را به خرید بهترین محصولات دوربین مدار بسته و دزدگیر دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • چانچه تولیدکننده یا مشتری این محصول هستید، یکی از گزینه های بالا را انتخاب کنید.

ده ویژگی یک دوربین مدار بسته خوب

دوربین مدار بسته خوب

برای اطلاع از ده ویژگی یک دوربین مدار بسته خوب به این سایت مراجعه کنید.

داشتن اطلاعات کافی پیش از سفارش محصولات مداربسته از اهمیت خیلی بالایی برخورداست. اطلاعات زیر به شما کمک می کند مناسب ترین سیستم مداربسته را انتخاب کنید

می خواهیم به چند سوال که قبل از سفارش در ذهن پیش می آید پاسخ بدهیم

چرا از دوربین مداربسته استفاده کنم؟
چه جاهایی رو با دوربین کنترل کنم؟
چندتا دوربین بذارم که ارزون تر دربیاد؟
چه نوع دوربینی بذارم؟
کدوم دستگاه DVR بهتره؟
چقدر حافظه (Hard) داشته باشم؟
چه نوع سیستمی بذارم؟
چند تومنیشو بذارم؟
برندش چی باشه؟
از کدوم شرکت بگیرم؟


1-هدف استفاده از دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته معمولا دو کاربری اصلی دارند:

کاربری امنیتی: از دوربین مداربسته برای افزایش امنیت محل نصب استفاده می شود. این افزایش امنیت می تواند شامل پیشگیری یا پیگرد اعمال مجرمانه باشد.
کاربری نظارتی: از دوربین مداربسته برای نظارت بر عملکرد افراد یا تجهیزات استفاده می شود.

2-بررسی و تشخیص مکان هایی که نیاز به کنترل ونظارت دارند

واحد تجاری: محل نصب دوربین ها میتواند برای هر واحد تجاری متفاوت باشد اما به صورت کلی محل های رایجی برای نصب دوربین وجود دارد که به آنها اشاره میکنیم:

رو به روی مشتریان: حساسترین کاربری دوربین مداربسته برای بسیار از کارفرمایان مشاهده مشتریان واحد تجاری است. این کار از طریق قرار دادن یک دوربین رو به روی مشتریان امکان پذیر خواهد شد. در واحدهای کوچک می توان دوربین را به گونه ای نصب کرد که ورودی واحد را نیز پوشش دهد. دوربین های دام برای این کاربرد مناسب می باشند.
ورودی واحد تجاری: در صورتی که ورودی واحد از محل فروش دور بود دوربینی جداگانه برای ورودی واحد در نظر گرفته می شود تا ورود و خروج افراد از واحد تجاری را کنترل کنددوربین های دام ودر صورت نیاز به زوم بیشتر،دودربین بولت.
رو به روی فروشنده: در صورتی که فروشنده واحد تجاری خود کارفرما نباشد احتمالا نیاز به کنترل عملکرد فروشنده وجود خواهد داشت. برای این کار یک دوربین رو به روی فروشنده قرار خواهد گرفت.
محوطه بیرونی واحد تجاری: محوطه بیرونی واحد تجاری معمولا از حساسیت خاصی برخوردار است. از طریق کنترل این محوطه میتوان امینیت واحد تجاری و واحدهای اطراف را به شدت افزایش داد. استفاده از یک الی دو دوربین با توجه به شرایط محل مناسب خواهد بود. دوربین های صنعتی این کاربرد را دارند، همچنین می توان برای مقرون بصرفه بودن از دوربین های بولت outdoor استفاده کرد.
انبار یا قفسه ها: در صورتی که مغازه دارای یک انبار باشد یا قفسه های داخلی به وسیله دیگر دوربین ها پوشش داده نشوند باید برای کنترل انها تعداد مناسبی دوربین در نظر گرفته شود. دوربین های دام مورد استفاده قرار می گیرد. ودر صورت نیاز به نمایش یک زاویه خاص زوم شده، دوربین های باکس با لنز خارجی پاسخگوی این نیاز می باشند.
دخل: کنترل دخل این امکان را به شما می دهد تا از ورود و خرج شدن پول مطلع شوید و حساب های خود را با اطمینان بیشتری چک کنید. این دوربین معمولا یک دوربین باکس با لنز مناسب خواهد بود.

واحد اداری: نصب دوربین در واحد اداری معمولا بیشتر با هدف نظارتی صورت می گیرد تا امنیتی. با این حال گاهی با توجه به شرایط مشتری ممکن است نیاز آنها متفاوت باشد. نصب دوربین های مداربسته در محیطهای اداری به شدت به نیاز کارفرما وابسته است از این رو نمی توان جزئیاتی از محل دوربین ها را ارائه کرد و برای تعیین تعداد دوربین ها به بازدید از محل نیاز خواهید داشت.

واحد مسکونی: محل نصب دوربین ها میتواند برای هر ساختمان متفاوت باشد اما به صورت کلی محل های رایجی برای نصب دوربین وجود دارد که به آنها اشاره میکنیم:

درب ورودی ساختمان: مهمترین قسمت برای کنترل ورود و خروج افراد. دوربین های صنعتی و outdoor بولت مناسب برای این کاربرد می باشند.
پارکینگ ها: با توجه به شکل و تعداد طبقات باید دوربین های مناسب برای پارکینگ طوری انتخاب شود که حداقل ورود و خروج خودروها را نشان دهد. دوربین های دام و بولت outdoor مناسب می باشند.
حیاط: در صورتی که حیاط شما پشت ساختمان قرار دارد و امکان ورود از محیطهای مجاور به ان وجود دارد باید حداقل با یک دوربین محافظت شود. دوربین های outdoor بولت مناسب است.
روبه روی ساختمان: در صورتی که اهالی ساختمان خودروهای خود را روبه روی ساختمان پارک می کنند نیاز خواهد بود یک یا دو دوربین برای پوشش محیط رو به روی ساختمان در نظر گرفته شود . دوربین های outdoor بولت پاسخگوی این نیاز می باشند.
پشت بام: در صورتی که پشت بام ساختمان از ساختمان های مجاور قابل دسترسی است نیاز خواهد بود حداقل یک دوربین برای ورودی پشت بام در نظر گرفته شود و یا دوربین هایی برای پوشش قسمت های حساس پشت بام در نظر گرفته شود. دوربین های outdoor بولت مناسب می باشند.

3-سنجیدن ارزش استفاده از سیستم مدار بسته در مکان های مختلف دربرابر هزینه ی آن

متاسفانه از دید بسیاری از مردم استفاده از امکانات امنیتی پیشرفته، فقط هزینه ای اضافه است، درصورتی که استفاده از یک سیستم مداربسته می تواند از بسیاری از سرقت ها وجرایم پیشگیری کرده و یا حتی به دستگیری سارقین کمک نموده و حتی جبران خسارت کند.

لذا توصیه می شود هنگام تصمیم گیری در انتخاب تعداد دوربین ها و کیفیت سیستم، حساسایت سنجش هزینه را درمقابل ارزش آن مقایسه نموده وسپس تصمیم بگیریم.


4-انتخاب نوع دوربین

عوامل مهم در انتخاب نوع دوربین:

نوع بدنه و استقامت آن
قابلیت دید درشب
زاویه دید لنز دوربین
ابعاد دوربین باتوجه به نوع کاربری

دوربین ها بطور کلی صطلاحا به دو دسته INDOOR و OUTDOOR تقسیم می شوند.

دوربین های INDOOR دوربین هایی هستند که در محیط های داخلی کاربرد دارند و بدنه آنها مناسب محیط های خارجی نمی باشند بطوریکه به آب و گرد و غبار حساسیت دارند.

دوربین های OUTDOOR دوربین هایی هستند برای فضاهای بیرون استفاده می شوند وبدنه آنها ضد آب وگرد و خاک می باشد.

دید درشب IR عامل مهمی در انتخاب نوع دوربین می باشد. دوربین های دارای این قابلیت، می توانند در تاریکی تصویر خوبی به ما بدهند. درصورتی که این مساله برای شما مهم است حتما به قابلیت دید درشب دوربین توجه کنید.

دوربین ها دارای لنزها و زاویه دید متفاوتی می باشند، باتوجه به کاربرد دوربین و زاویه ی مورد نظر این مساله مورد بررسی قرار می گیرد.

درصورتیکه می خواهید دوربین ها در دید مشتری قرار داشته و نقش بازدارنده را داشته باشند باید دوربین ها در زاویه دید مشتری نصب شوند ویا حتی می توان با قرار دادن دوربین در کاور یا قاب بزرگتر توجه مشتری را بیشتر جلب کرد.ولی درصورتیکه نیاز دارید کسی متوجه دوربین نشود می توانید از دوربین های مخفی استفاده کرده و دوربین را در محلی نصب کنید که کسی متوجه آن نشود.

دوربین های دام (DOME) دارای لنز ثابت با زاویه دید 70 و 85درجه برای محیط های مسقف اداری و تجاری مناسب می باشند. عموما دارای دیددرشب می باشند.

دوربین های بولت (BULEET) با لنز ثابت (زاویه دید25، 50 و 70 درجه) و لنزهای متغیر(35تا80درجه و 25تا 85 درجه) دارای بدنه محافظ دربرابر آب و گرد وخاک، مناسب برای فضاهای بیرون نیز می باشند.عموما دارای دید درشب می باشند.

دوربین های باکس (BOX) قابلیت نصب لنز خارجی دارند مناسب برای تصویر زوایای خاص وتخصصی تر در مکان های داخلی می باشند زیرا به آب حساس می باشند و درصورت استفاده در محیط های خارجی باید از کاور برای حفاظت آن استفاده شود. این نوع دوربین ها عموما فاقد دیددرشب می باشند ولی در نور کم تصویر خوبی به ما می دهند.

دوربین های مینیاتوری(مخفی) دارای ابعاد بسیار کوچک می باشند و قابلیت دید درشب ندارند و در محیط های داخلی استفاده می شوند.

-5نوع دستگاه DVR

DVR مناسب برای سیستم مداربسته شما بسته به انتظاراتی که از سیستم دارید متفاوت است. مهمترین مساله تعداد کانال های ورودی تصویر و صوت آن می باشد. DVR ها دارای انواع 4 تا 32 کانال می باشند. که باتوجه به تعداد دوربین ها انتخاب می شوند. درصورتیکه درحال حاضر تعدادکمتر از 4 دوربین استفاده می کنید می توانید از دستگاه 4کانال استفاده کنید، اما درصورتیکه در آینده قصد تغیر مکان و افزایش دوربین ها را دارید بهتر است از دستگاه با ورودی های بیشتر استفاده کنید. توصیه می شود از دستگاه های با برند شناخته شده و دارای گارانتی معتبر استفاده کنید.

-6حافظه (Hard)

ظرفیت هارد مورد نیاز باتوجه به تعداد دوربین ها ، حجم تصاویر گرفته شده(که متناسب با کیفیت افزایش می یابد)، مقدار ساعات تصاویر ضبط شده و تعداد روز های نگه داشتن آنها ، محاسبه می شود. یک هارد با ظرفیت یک ترابایت مناسب برای ذخیره تصاویر تا چهار دوربین می باشد.

7- نوع سیستم

سیستم های مداربسته دارای دونوع آنالوگ وشبکه می باشند. دوربین های شبکه دارای کیفیت تصویر بالایی می باشند ولی استفاده از این نوع سیستم ها به دلیل هزینه ی بالای آن رایج نیست و تنها در پروژه هایی که محدودیت هزینه ندارند کاربرد دارد.

سیستم های آنالوگ دارای کیفیت متوسط هستند که به دلیل سادگی و مقرون بصرفه بودنشان کاربرد زیادی دارند.

درصورت نیاز به مشاهده تصاور از طریق اینترنت برروی گوشی تلفن یا تبلت و کامپیوتر خود می توانید از طریق تهیه یک خط اینترنت و اتصال مودم به دستگاه dvr تصاویر دوربین های خود را از از طریق اینترنت مشاهده کنید. بدین منظور شما نیاز به یک IP دارید. آی پی ها به دو دسته استاتیک و دینامیک تقسیم می شوند. استفاده از آی پی دینامیک مقرون بصرفه تر می باشد ولی باتوجه به اینکه IP دینامیک داۀم درحال تغیر است و ISP هربار که شما به اینترنت وصل شوید، یک آی پی متفاوت به شما می دهد؛ ممکن است دیگران قابلیت دستیابی به تصاویر شما را پیدا کنند. بدین منظور بهتر است از IP استاتیک استفاده نمایید زیرا شرکت یک IP مشخص به شما می دهد و این آدرس همواره ثابت خواهد ماند. باید توجه داشته باشید شرکت پشتیبان معتبر باشد، امنیت لازم را برقرار نماید و پشتیبانی او داۀمی باشد. وسیستم شما قابل حک شدن نباشد.

8- قیمت

قیمت برای همه مهم است. هیچکدام از ما علاقه ای به هدر دادن پول خود نداریم. بهتر است در انتخاب هر محصول دقیقا به دلایل بالا بودن قیمت آن توجه کرده و بعد ان را انتخاب کنیم.

9- برند

انتخاب برند مناسب معمولا گمراه کننده ترین قسمت کار است. در صورتی که به دنبال سیستم مداربسته با کیفیت هستید حتما از برندهایی با شهرت بین المللی استفاده کنید. زیاد به کشور تولید کننده برند توجه نداشته باشید چون ممکن است اطلاعات اشتباهی در این رابطه در اختیار شما قرار داده شده باشد.

10- شرکت ارایه دهنده سیستم مدار بسته

باید شرکتی را یرای تهیه دوربین مداربسته انتخاب کنیم باید به چند نکته توجه کنیم

شرکت باید دارای مجوز های لازم وثبت شده باشد
تجربه و تخصص داشته ومشاوره مناسب ارایه دهد
شرکت باید معتبر بوده و محصولات را گارانتی نماید
خدمات لازم را بموقع انجام دهد
شرکت باید امین شما بوده واطلاعات کاربری شمارا حفاظت نماید
پشتیبانی کافی و مناسب در زمینه انتقال تصویر را ارایه دهدمنبع:linkedin.com
منبع: فروشگاه سیستم امنیتی ایران

دیمن منصوری

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: دیمن منصوری

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09185052332

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: technocamera

instagram icon اینستاگرام: techno.camera

email icon ایمیل: info@deman.mansory@gmail.com

مجموعه تکنو دوربین شما را به خرید بهترین محصولات دوربین مدار بسته و دزدگیر دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • چانچه تولیدکننده یا مشتری این محصول هستید، یکی از گزینه های بالا را انتخاب کنید.
116

116 پاسخ به “ده ویژگی یک دوربین مدار بسته خوب”

 1. Good day! I know this is kinda off topic but I’d
  figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog article
  or vice-versa? My blog discusses a lot of the same subjects as
  yours and I think we could greatly benefit from each
  other. If you are interested feel free to send me an e-mail.

  I look forward to hearing from you! Terrific blog by the way!

 2. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was
  curious what all is required to get set up? I’m assuming having
  a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very web savvy so I’m not 100%
  certain. Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
  Thank you

 3. Simply want to say your article is as astounding.
  The clarity in your post is just spectacular and i can assume
  you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to
  grab your feed to keep up to date with forthcoming post.

  Thanks a million and please keep up the gratifying work.
  natalielise pof

 4. This is the perfect site for anybody who hopes to understand this topic.

  You realize so much its almost tough to argue with you (not that I really will need to…HaHa).
  You certainly put a brand new spin on a topic that’s been discussed for years.

  Excellent stuff, just excellent!

 5. Excellent goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you’re just too wonderful.
  I actually like what you’ve acquired here, certainly like
  what you are saying and the way in which you say
  it. You make it entertaining and you still care for to keep it wise.
  I can’t wait to read much more from you. This is actually a terrific website.

 6. May I simply say what a relief to discover a person that genuinely understands what they’re talking
  about on the net. You definitely know how to bring an issue to light
  and make it important. More and more people have to read this and understand this side of the story.
  It’s surprising you are not more popular because you most certainly have the
  gift.

 7. hey there and thank you for your info – I’ve definitely picked up something new from right here.

  I did however expertise some technical issues using this web site,
  since I experienced to reload the site a lot of times previous to I could get it
  to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK?

  Not that I’m complaining, but sluggish loading instances times will sometimes affect your placement in google and could damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords.
  Anyway I am adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more of your respective intriguing content.

  Ensure that you update this again very soon.

 8. Hi, I do think this is an excellent blog. I stumbledupon it ;
  ) I may come back yet again since i have book-marked
  it. Money and freedom is the greatest way to change,
  may you be rich and continue to help other people.

 9. When I originally commented I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and now every time a comment is added I
  receive four emails with the exact same comment. Is there
  a way you can remove me from that service? Many thanks!

 10. I’ve been browsing online more than three hours today, yet I
  never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me.
  Personally, if all site owners and bloggers made
  good content as you did, the net will be much more useful than ever
  before.

 11. Great post. I was checking constantly this blog and I’m impressed!
  Very helpful information specifically the last part :
  ) I care for such information a lot. I was seeking this certain info
  for a very long time. Thank you and good luck.

 12. After I initially left a comment I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now
  on every time a comment is added I recieve four emails with the exact same comment.
  Is there an easy method you are able to remove me from that service?
  Many thanks!

 13. Have you ever considered publishing an e-book or guest authoring on other websites?
  I have a blog centered on the same subjects you discuss and would really like to have
  you share some stories/information. I know my visitors would appreciate your work.
  If you are even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.

 14. Hmm it appears like your blog ate my first comment (it was super long)
  so I guess I’ll just sum it up what I submitted
  and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I’m still
  new to the whole thing. Do you have any suggestions for inexperienced blog writers?
  I’d definitely appreciate it.

 15. Hi would you mind letting me know which hosting company you’re utilizing?
  I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads a lot faster then most.
  Can you suggest a good hosting provider at a fair price?
  Thanks, I appreciate it!

 16. I’m really impressed with your writing skills and also with the layout on your blog.
  Is this a paid theme or did you modify it yourself?
  Anyway keep up the excellent quality writing, it is rare to see
  a great blog like this one these days.

 17. Thanks for finally talking about >ده ویژگی یک
  دوربین مدار بسته خوب | دوربین مداربسته و سیستم
  های حفاظتی_امنیتی <Liked it!

 18. My coder is trying to persuade me to move to .net
  from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on a
  number of websites for about a year and am concerned about switching to another platform.
  I have heard very good things about blogengine.net. Is there a
  way I can transfer all my wordpress posts into it?

  Any kind of help would be really appreciated!

 19. I’m the business owner of JustCBD label (justcbdstore.com) and I am currently looking to expand my wholesale side of business. It would be great if someone at targetdomain can help me . I thought that the most suitable way to accomplish this would be to talk to vape shops and cbd retailers. I was hoping if anyone could suggest a reliable website where I can buy Vape Shop B2B Sales Leads I am currently taking a look at creativebeartech.com, theeliquidboutique.co.uk and wowitloveithaveit.com. Not sure which one would be the very best choice and would appreciate any guidance on this. Or would it be easier for me to scrape my own leads? Suggestions?

 20. May I simply just say what a comfort to find a person that really knows what they are discussing online. You definitely understand how to bring a problem to light and make it important. More people should look at this and understand this side of your story. I can’t believe you aren’t more popular because you certainly have the gift.

 21. Right here is the perfect webpage for anyone who wishes to find out about this topic. You understand so much its almost tough to argue with you (not that I actually would want to…HaHa). You definitely put a new spin on a topic that’s been discussed for ages. Great stuff, just great!

 22. I blog quite often and I truly appreciate your information. Your article has truly peaked my interest. I am going to book mark your blog and keep checking for new information about once a week. I opted in for your Feed as well.

 23. Hi there! I could have sworn I’ve been to this website before but after looking at some of the posts I realized it’s new to me. Anyways, I’m certainly pleased I found it and I’ll be bookmarking it and checking back regularly!

 24. When I originally commented I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on whenever a comment is added I receive 4 emails with the exact same comment. Perhaps there is an easy method you are able to remove me from that service? Thanks!

 25. Can I just say what a comfort to uncover somebody who actually knows what they are discussing on the net. You certainly know how to bring a problem to light and make it important. A lot more people have to look at this and understand this side of the story. It’s surprising you are not more popular because you certainly possess the gift.

 26. The next time I read a blog, Hopefully it doesn’t fail me just as much as this particular one. I mean, I know it was my choice to read through, nonetheless I really believed you’d have something interesting to talk about. All I hear is a bunch of moaning about something you could fix if you weren’t too busy searching for attention.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید