قیمت فیش نری و مادگی دوربین مداربسته

قیمت فیش نری و مادگی دوربین مداربسته را همراه با تخفیف ویژه از ما بخواهید. فیش نری و مادگی در دوربین‌های مداربسته به مفاهیمی اشاره دارند که مرتبط با نوع اتصال دوربین به دستگاه ضبط یا مانیتور و همچنین منبع تغذیه دوربین هستند. در زیر توضیحات کاملی در مورد هر یک ارائه شده است:

قیمت فیش نری و مادگی دوربین مداربسته

فیش نری و مادگی دوربین مداربسته

 1. فیش نری (RCA Connector):
  • نوع اتصال: فیش نری معمولاً از نوع اتصال آنالوگ است و برای اتصال دوربین‌های مداربسته آنالوگ به دستگاه‌های ضبط یا مانیتور مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع اتصال به صورت پوشش دار یا بدون پوشش می‌تواند باشد.
  • استفاده: دوربین‌های آنالوگ معمولاً از فیش‌های نری برای اتصال به دستگاه‌های ضبط VCR، DVR یا مانیتور‌های CRT استفاده می‌کنند.
 2. مادگی (Power Connector):
  • نوع تغذیه: مادگی به تأمین برق برای دوربین‌های مداربسته اشاره دارد. این نوع اتصال معمولاً برای اتصال کابل برق دوربین به منبع تغذیه یا مبدل برق استفاده می‌شود.
  • استفاده: دوربین‌های مداربسته نیاز به تغذیه برق دارند تا بتوانند عملکرد خود را انجام دهند. مادگی برای اتصال کابل برق از منبع تغذیه به دوربین استفاده می‌شود. این منبع تغذیه ممکن است یک آداپتور برق معمولی یا مبدل PoE (تغذیه از طریق کابل شبکه) باشد.

توجه داشته باشید که با توجه به پیشرفت فناوری، دوربین‌های مداربسته دیجیتال و شبکه (IP) در حال حاضر معمولاً از اتصالات شبکه برای انتقال تصاویر و تغذیه PoE برای تامین برق استفاده می‌کنند. در این نوع دوربین‌ها، اتصال فیش نری و مادگی معمولاً مورد استفاده نمی‌آید.

فیش دوربین مداربسته

فیش دوربین مداربسته به اتصال فیزیکی دوربین به دستگاه ضبط یا مانیتور و همچنین تغذیه برق دوربین اشاره دارد. این فیش معمولاً به عنوان “کانکتور دوربین مداربسته” یا “فیش مداربسته” نیز شناخته می‌شود.

فیش دوربین مداربسته معمولاً دارای دو قسمت اصلی است:

 1. اتصال تصویر (Video Connector): این قسمت برای اتصال دوربین به دستگاه ضبط یا مانیتور برای انتقال تصاویر و ویدئو استفاده می‌شود. اتصال‌های تصویر معمولاً به صورت آنالوگ (مثل BNC) یا دیجیتال (مثل RJ45 برای دوربین‌های شبکه IP) باشند.
 2. اتصال تغذیه (Power Connector): این قسمت برای اتصال دوربین به منبع تغذیه برق جهت تأمین برق برای دوربین استفاده می‌شود. اتصال تغذیه معمولاً با استفاده از کابل‌های برق یا PoE (تغذیه از طریق کابل شبکه) انجام می‌شود.

نوع فیش دوربین مداربسته و نوع اتصال‌های آن می‌تواند بسته به نوع دوربین (آنالوگ یا دیجیتال) و استاندارد تولید کننده دوربین (مثل NTSC یا PAL برای آنالوگ) متغیر باشد. به عنوان مثال، برای دوربین‌های مداربسته آنالوگ با استفاده از کابل‌های BNC و منبع تغذیه جداگانه عموماً از فیش‌ها و کانکتورهای معمولی استفاده می‌شود. در دوربین‌های شبکه IP، معمولاً از کابل‌های شبکه RJ45 برای انتقال تصاویر و تغذیه PoE استفاده می‌شود.

کاربرد فیش در نصب دوربین های مداربسته

فیش‌ها (کانکتورها) در نصب دوربین‌های مداربسته بسیار مهم هستند و برای اتصال دوربین به دستگاه‌های ضبط، مانیتورها یا سایر تجهیزات استفاده می‌شوند. دارایی کلیدی ایفا می‌کنند که عملکرد دوربین‌ها و نظارت مداربسته را بهبود می‌بخشند. در زیر کاربردهای اصلی فیش در نصب دوربین‌های مداربسته را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 1. اتصال تصویر: فیش‌ها به اتصال دوربین به تجهیزاتی مانند دستگاه‌های ضبط (مثل DVR یا NVR) یا مانیتورها (تلویزیون‌ها یا نمایشگرها) برای نمایش تصاویر از دوربین‌ها از طریق کابل‌های تصویری (مثل کابل‌های BNC برای دوربین‌های آنالوگ یا کابل‌های شبکه RJ45 برای دوربین‌های شبکه IP) کمک می‌کنند.
 2. اتصال تغذیه: در اکثر مواقع، دوربین‌های مداربسته نیاز به منبع تغذیه برق دارند تا بتوانند عملکرد خود را انجام دهند. فیش تغذیه به اتصال دوربین به منبع برق (به عنوان مثال، آداپتورهای برق یا تجهیزات PoE) برای تامین برق به دوربین‌ها کمک می‌کنند.
 3. تغییر وضعیت تصویر: بعضی از فیش‌ها امکانات تغییر وضعیت تصویر را ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، فیش‌های PTZ (Pan-Tilt-Zoom) به اتصال دوربین‌های PTZ به کنترل‌هایی که به کاربر اجازه کنترل حرکت و زوم دوربین را می‌دهند از این نوع فیش‌ها استفاده می‌کنند.
 4. انتقال صدا: در برخی از موارد، دوربین‌های مداربسته دارای میکروفون هستند که صدا را ضبط می‌کنند. فیش‌های جانبی به اتصال میکروفون‌ها به دستگاه‌های ضبط صدا یا نمایشگرهای دارای اسپیکر برای پخش صدا کمک می‌کنند.
 5. سهولت نصب و نگهداری: فیش‌ها به عنوان وسیله‌هایی ساده و معمولی برای اتصال دوربین به تجهیزات استفاده می‌شوند و نصب و نگهداری دوربین‌ها را آسان‌تر می‌کنند.

با توجه به نوع دوربین (آنالوگ یا شبکه IP) و تجهیزات مورد استفاده شما، نوع فیش‌ها و کابل‌های مورد نیاز ممکن است متغیر باشد. به عنوان مثال، در دوربین‌های شبکه IP معمولاً از کابل‌های شبکه RJ45 برای انتقال تصاویر و تغذیه PoE استفاده می‌شود.

لوازم جانبی دوربین مداربسته

لوازم جانبی دوربین مداربسته می‌توانند مجموعه‌ای از تجهیزات و وسایل مختلف باشند که به بهبود عملکرد و استفاده از دوربین‌های مداربسته کمک می‌کنند. در زیر، چند نمونه از لوازم جانبی دوربین مداربسته را ذکر می‌کنم:

 1. آداپتورها و منابع تغذیه: برای تامین برق دوربین‌ها، آداپتورهای برق یا منابع تغذیه مورد نیاز هستند. منابع تغذیه PoE (Power over Ethernet) نیز برای دوربین‌های شبکه IP مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 2. کابل‌ها: کابل‌های مختلف برای اتصال دوربین به دستگاه ضبط یا مانیتور و منابع تغذیه مورد نیاز هستند. برخی از کابل‌های معمول شامل کابل‌های BNC (برای دوربین‌های آنالوگ) و کابل‌های شبکه RJ45 (برای دوربین‌های شبکه IP) هستند.
 3. محافظت‌کننده‌ها (Housings): در محیط‌های خارجی یا در معرض عوامل جوی، ممکن است نیاز به محافظت‌کننده‌ها برای دوربین‌ها باشد تا آنها را از باران، برف، گرد و غبار و تغییرات دما محافظت کنند.
 4. مهارت‌های دوربین: این مهارت‌ها گاهاً به شکل گوشه‌ای روی دوربین‌ها نصب می‌شوند تا زاویه دید دوربین را تغییر دهند و امکان تنظیم بهتری برای تصاویر فراهم کنند.
 5. مموری کارت: برخی از دوربین‌های مداربسته دارای رمزگذاری داخلی برای ضبط تصاویر هستند. مموری کارت‌ها برای ذخیره سازی این تصاویر استفاده می‌شوند.
 6. میکروفون و اسپیکر: برخی از دوربین‌های مداربسته دارای میکروفون برای ضبط صدا هستند و اسپیکر برای پخش صدا. این اجزا می‌توانند برای افزودن قابلیت صدا به سیستم مداربسته مفید باشند.
 7. آنتن‌ها و تجهیزات شبکه: در صورت استفاده از دوربین‌های شبکه IP، آنتن‌ها و تجهیزات شبکه مثل سوئیچ‌ها و روترها برای ایجاد و مدیریت شبکه مورد نیازند.
 8. مهارت‌های تحت نظری (PTZ Controllers): برای دوربین‌های PTZ (Pan-Tilt-Zoom) که قابلیت حرکت در چند جهت و زوم را دارند، کنترل‌های مخصوصی برای کنترل حرکت و زوم آنها وجود دارد.
 9. پایه‌ها و نصب‌های دیواری: برای نصب دوربین‌ها در مکان‌های مختلف، از پایه‌ها و نصب‌های دیواری استفاده می‌شود.
 10. نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها: نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های مدیریتی به کاربران این امکان را می‌دهند تا تصاویر دوربین‌های خود را مشاهده و ضبط کنند و همچنین به تنظیمات دوربین دسترسی داشته باشند.

قیمت فیش نری و مادگی دوربین مداربسته

قیمت فیش نری و مادگی دوربین مداربسته

این لیست تنها چند نمونه از لوازم جانبی دوربین مداربسته است، و ممکن است نیازهای شما بر اساس نوع و نصب دوربین‌ها متغیر باشد. برای تعیین دقیق نیازهای خود، به نوع دوربین و محیط نصب خود دقت کنید و لوازم جانبی مناسب را انتخاب کنید. شما می توانید انواع لوازم جانبی دوربین مداربسته، از جمله کابل دوربین مداربسته، فیش، آداپتور دوربین مداربسته و غیره را با قیمتی ویژه همراه با گارانتی به صورت عمده و خرده از ما خریداری کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما